Pielgrzymka do Kolniczek

2010-09-06 16:34

W niedzielę (5 września) 2010 roku odbyła się druga piesza pielgrzymka do sanktuarium w Kolniczkach. W tym roku nam jednak pięknie świeciło słoneczko, więc przez całą drogę nie zmarzliśmy, nie nachmurzyliśmy się i w doskonałych nastrojach dotarliśmy na miejsce, w dodatku wcześniej niż przed rokiem.

Po drodze do naszej grupy dołączali kolejni pielgrzymkowicze z Mieszkowa, Osieka, Szypłowa, Wolicy Pustej, Stramnic, Jadwigowa a nawet z Jarocina i Cielczy. U celu pielgrzymki było nas ok. 400 osób. Grupie asystował pan Adam Ferdynand, który zabierał zmęczonych i podwoził kawałek. W ten sposób bezpiecznie i bez przeszkód mogliśmy przejść całą trasę i w jedną, i w drugą stronę. Dziękujemy panu Adamowi oraz Państwu Gołębniakom z Kolniczek za miejsce w stajni dla koni, które odpoczęły tam w czasie trwania mszy.

Na miejscu powitał nas ksiądz kanonik Ryszard Fabisz, a następnie wszyscy pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. odpustowej celebrowanej przez rekolekcjonistę ojca Jezuitę ze Śląska, który wygłosił wzruszające kazanie. Po mszy w domu parafialnym czekał na nas ciepły poczęstunek, po którym duża część z nas ruszyła ze śpiewem na ustach w drogę powrotną również pieszo. Dzieciaki jeździły bryczką, a dorośli śpiewali, modlili się i rozmawiali.

Ta pielgrzymka, to jedna z niewielu okazji, kiedy to możemy poczuć się wspólnotą, poznać się bliżej niż tylko z widzenia i zbudować w naszych najmłodszych świadomość jedności z parafialną rodziną i lokalnej tożsamości.

Serdecznie dziękujemy ks. Ryszardowi Fabiszowi, innym księżom goszczącym w parafii oraz parafianom kolnickim za ciepłe przyjęcie.